Athens
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
More

Group F’: Αργεντινή vs Βοσνία 2-1

Αποτελεσματική, χωρίς ωστόσο να εντυπωσιάσει, η Αργεντινή νίκησε τη Βοσνία με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι του έκτου ομίλου.

lionel-messi-thanks-the-fans-after-beating-bosnia-herzegovina

Η «Αλμπισελέστε » προηγήθηκε μόλις στο 2′ με το αυτογκόλ του Σέαντ Κολάσινατς. Από κει και πέρα όμως, μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, δεν παρουσίασε τίποτα το ιδιαίτερο, με το 5-3-2 να εγκλωβίζει τον Λέο Μέσσι.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σύστημα άλλαξε σε 4-4-2, ο ηγέτης των Αργεντίνων βρήκε χώρους, και με ένα εξαιρετικό τέρμα, πέτυχε το 2-0, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη.

Η Βοσνία που παρουσίασε πολύ καλά στοιχεία σαν ομάδα, μείωσε το σκορ σε 2-1 με τον Ιμπίσεβιτς στο 84′, αλλά παρά τις προσπάθειες που κατέβαλε δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα.