BREAKING

0

"Hit by a Bus": Λεωφορείο, aka, το πιο leathal όχημα στο σινεμά

Χαράς το κουράγιο του Harry Hanrahan... Πρόκειται για τον video editor ορισμένων από τα μεγαλύτερα supercuts στο Internet, συμπεριλαμβανομένων του The 160 Greatest Arnold Schwarzennegger Quotes of All Time ή του The 100 Greatest Movie Insults of All Time, που αυτή τη φορά επιστρέφει με ένα ακόμα σούπερ μοντάζ. Θέμα του; Τα λεωφορεία, αλλά και διάφορα άλλα οχήματα, που διάφοροι σκηνοθέτες ή σεναριογράφοι εκμεταλλεύτηκαν άψογα για να ξεπαστρέψουν, τραυματίσουν σοβαρά ή απλά "παίξουν" με τις πρωταγωνιστές τους. Μιλάμε για κλασική περίπτωση κεραμίδας που σου έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις, με τις αντιδράσεις των συμπρωταγωνιστών να είναι τις περισσότερες φορές όλα τα λεφτά. Παρακάτω είναι η λίστα με τις ταινίες όπου "έγιναν" τα μοιραία ατυχήματα και φυσικά το video. Καλή... διασκέδαση, και να θυμάστε τη συμβουλή της μαμάς να κοιτάτε πάντα και από τις πλευρές του δρόμου...

0:00 - 0:17 Ghost Town

0:17 - 0:23 The Brothers Solomon

0:23 - 0:38 Final Destination

0:38 - 0:46 Mean Girls

0:46 - 0:54 Nip/Tuck (4x06)

0:54 - 1:03 The Black Donnellys (1x02.5)

1:03 - 1:10 Lost (3x07)

1:10 - 1:14 Dead Like Me (2x05)

1:14 - 1:23 Supernatural (6x17)

1:23 - 1:29 Ghost Town

1:29 - 1:37 Skins (1x09)

1:37 - 1:47 Felicity (1x13)

1:47 - 1:59 The Hard Times of RJ Berger (1x11)

1:59 - 2:09 Eastbound & Down (3x08)

2:09 - 2:19 Hot Rod

2:19 - 2:29 Scary Movie 4

2:29 - 2:40 Dan For Mayor (1x01)

2:40 - 2:46 30 Rock (7x07)

2:46 - 2:55 Dead Like Me (1x02)

2:55 - 2:59 Lost (5x16)

2:59 - 3:09 Lost (1x14)

3:09 - 3:17 How I Met Your Mother (3x20)

3:17 - 3:25 Girls (1x10)

3:25 - 3:33 The Final Destination (FD4)

3:33 - 3:42 The Orphanage (El orfanato)

3:42 - 3:50 End of Days

3:50 - 3:57 Buffy the Vampire Slayer (5x12)

3:57 - 4:03 Stargate SG-1 (10x15)

4:03 - 4:11 The Tournament

4:11 - 4:18 Terminator: Sarah Connor Chronicles (1x01)

4:18 - 4:27 Fringe (1x03)

4:27 - 4:32 Dawn of the Dead (2004)

4:32 - 4:38 Fringe (4x08)

4:38 - 4:43 The Viral Factor (Jik zin)

4:43 - 4:50 Taken

4:50 - 5:00 Terminator: Sarah Connor Chronicles (1x02)

5:00 - 5:07 Death Race (2008)

5:07 - 5:15 Stranger Than Fiction

5:15 - 5:25 Cabin Fever 2: Spring Fever

5:25 - 5:32 Tattoo (2002)

5:32 - 5:38 The Devil’s Rejects

5:38 - 5:45 Meet Joe Black

5:45 - 5:53 Constantine

5:53 - 6:08 One Day

6:08 - 6:14 Identity

6:14 - 6:22 The Air I Breathe

6:22 - 6:27 The X-Files (4x19)

6:27 - 6:32 Lost (4x11)

6:32 - 6:40 Accident (Yi ngoi)

6:40 - 6:50 Fringe (3x03)

6:50 - 6’59 Ghosthouse (La Casa 3)

6:59 - 7’07 Crossing Jordan (4x17)

7:07 - 7:17 Chances Are

7:17 - 7:25 Star Trek (‘City on the Edge of Forever’)

7:25 - 7:32 Identity

7:32 - 7:39 The Devil’s Advocate

7:39 - 7:52 Stuck

7:52 - 8:00 The Exorcism of Emily Rose

8:00 - 8:10 Kick-Ass

8:10 - 8:18 Margaret

8:18 - 8:24 Lovers of the Arctic Circle

8:24 - 8:30 Futurama (6x17)

8:30 - 8:37 Scary Movie 3

8:37 - 8:45 Crossing Jordan (6x06)

8:45 - 8:51 Monk (8x04)

8:51 - 8:56 Bag of Bones (TV)

8:56 - 9:02 Supernatural (2x05)

9:02 - 9:09 Scary Movie 2

9:09 - 9:14 Journeyman (1x01)

9:14 - 9:18 Little Nicky

9:18 - 9:23 Little Nicky

9:23 - 9:29 RoboCop

9:29 - 9:37 Bride of Chucky

9:37 - 9:42 Welcome to Collinwood

9:42 - 9:50 Run Lola Run

9:50 - 9:55 Bubble Boy

9:55 - 10:03 Not Another Teen Movie

10:03 - 10:13 The Salton Sea

10:13 - 10:18 Kicked In The Head

10:18 - 10:24 Snatch

10:24 - 10:33 Day Watch (Dnevnoy dozor)

10:33 - 10:42 Chronicle

10:42 - 10:52 Scary Movie

10:52 - 11:04 My Name Is Earl (1x01)

11:04 - 11:09 30 Rock (7x07)

11:09 - 11:17 The Comebacks

11:17 - 11:24 South Park (9x04)

11:24 - 11:29 Family Guy (10x20)

11:29 - 11:36 The Simpsons (2x10)

11:36 - 11:45 Life on Mars (US) (1x01)

11:45 - 11:51 Life on Mars (UK) (1x01)

11:51 - 12:02 Superbad

12:02 - 12:23 The Comebacks

Πηγή: Clip Nation

0 Comment